Brooke Copeland, Bradley Central: With 29 points, 16 rebounds and three blocks, she paced the Bearettes past Walker Valley in District 5-AAA girls' basketball, 62-42.
Megan Collins, Southeast Whitfield: She had 26 points in the Lady Raiders' 69-63 overtime victory over Heritage, which got 25 with six 3-pointers from Alex Belk.
Jamee Ward, Brainerd: She scored 30 points with three 3-point baskets in the Lady Panthers' 54-14 defeat of Red Bank.
Molly Palmer, Calhoun: She sparked a 44-39 win over Model with 23 points.
Juliette Harp, East Hamilton: She scored 20 points in a 52-44 District 6-AA win over Hixson.
Erika Woodfin, Dade County: She hit four 3s and scored 24 points as the Lady Wolverines beat Pepperell 63-47.
Akia Harris, Girls Preparatory School: She scored 17 points in the Bruisers' 60-56 double-overtime win at Battle Ground Academy.
Sierra Nunley, Grace Academy: She had 20 points in the Lady Golden Eagles' 54-49 overtime win at Arts & Sciences.
Halei Lequire, Bledsoe County: Her 17 points led the Lady Warriors over Grundy County, 52-36.
Aubrey Clemons, Lakeview-Fort Oglethorpe: Despite her 23 points, LFO fell to Cartersville, 55-50.
Dixie Layman, Meigs County: Her 13 points included four 3-point baskets as the Lady Tigers rose to 16-4 with a 76-25 win at Copper Basin.
Paige Carter, Whitwell: Her 1,000th point came during the Lady Tigers' 67-45 defeat of Sequatchie County.
Katherine Chambers, Gordon Lee: Her 12 points all came on 3-pointers as the Lady Trojans beat Mount Zion 59-24.
Emma Higgins, Notre Dame: With 15 points, she paced Notre Dame past Signal Mountain, 55-37.
Lakelyn Bouldin, Van Buren County: She led with 19 points in a 60-33 win over Richard Hardy.
Shamiyah Jones and Sandrea Sylman, Central: They each scored 13 in a 47-28 win over East Ridge.
Kaleigh Clemons, Baylor: Her 10 points came in a losing effort, 33-28 against Father Ryan.
Isabelle Butler, St. Andrew's-Sewanee: She scored 10 points in a 43-18 loss to King's Academy.
Orlando Moore, Brainerd: He had 28 points, 11 rebounds and three blocked shots in an 82-28 rout of Red Bank.
Madison Tucker, Sequatchie County: With 22 points he lead a quartet of Indians totaling 80 in a 95-82 win at Whitwell.
Jamal Worthington, Bledsoe County: He filled up the stat sheet with 27 points, 16 rebounds, six assists, three blocks and two steals during a 59-33 defeat of Grundy County.
David Holley, Central: His 27 points led the Purple Pounders to a 62-59 District 6-AA win over East Ridge, which got 22 from Eddy Hitchcock.
Kendrick Thompson, Cleveland: He scored 18 points in a 56-49 District 5-AAA defeat of Rhea County. Jake Smith scored 22 for Rhea.
Tim Webb, McMinn Central: His 22 points paced the Chargers past Sweetwater, 71-50.
Corbin Fitzgerald, South Pittsburg: He scored 22 points as the Pirats outlasted Marion County, 80-72.
Filip Mandic, Hamilton Heights: With 22 points, he led the Hawks past the Gwinnett Barons, 78-50.
Sam Welsh, Gordon Lee: His 15 points paced the Trojans past Mount Zion, 68-48.
Alec Rattanaxay, Lakeview-Fort Oglethorpe: He scored 20 points although the Warriors lost 60-36 at Cartersville.
Kile Sholl, Ringgold: He scored 17 points as the Tigers routed Coahulla Creek, 69-27.
Bryce Copeland, Bradley Central: He scored 16 in a 73-61 defeat of Walker Valley.
Eric Baynard, St. Andrew's-Sewanee: His 14 points paced the Mountain Lions past King's Academy, 47-34.
Tyler Turner, Van Buren: In a 80-22 defeat of Richard Hardy, he scored 16 points.